Ethereum Classic Fiyatı


DAO (Merkezi Olmayan Borsa Anonim Kuruluşu) ve Ethereum topluluğu çalınan dijital varlıkların asıl sahiplerine geri iade edilmesi adına Ethereum Classic’i oluşturdular. ETH topluluğunu bile şaşkına çeviren DAO’dan 168$’ın çalınma olayından sonra bu sürece girildi.
Birkaç yılın ardından, şimdi EthereumClassic “mavi çipli” kripto para birimi olarak bilinir. Bu, ETH’nın çok fazla kar sağladığı anlamına gelir. (Diğer dijital varlıkları kullanmayı düşünmeyeceksiniz) Ekim 2016 yılında ETH’nin bir çatalı olarak fiyatını ETH yorum Virual Machine veya AVM’ye aktardı.
Tabii ki, “Ethereum Classic’in günümüzdeki fiyatı nedir?” diye soracaktsınız.
Ethereum Classic dijital para birimi piyasasında en değerli 20 kripto biriminden biridir. Diğer kripto para birimine nazaran, ETH yüksek değer kazanma potansiyeline sahiptir. Peki ETH en yüksek fiyatında olduğunu söyleyebilir miyiz? Pek değil.
Geçtiğimiz birkaç aydır ETH bazı zorluklarla karşılaştı. ETH’nin yeni geliştirmeleri büyümesindeki sebebidir. (ETH Atlantis buna iyi bir örnektir). Daha hızlı bir ETH geliştirilmesi ağlar arasında başarılı bir uygulama geçişi için bir dönüm noktası oldu.
Ethereum Classic ilerleyen aylarda yeni zirvelere ulaşacağı düşünülmektedir. Günümüzde ETH 8,2459$ seviyelerden işlem görmektedir ve ETH’nin fiyatı %10,22 oranında değer kaybetti. Ethereum Classic 959.110.457$ değerine sahip olur işlem hacmi 116.313.299$’dır.
Not: ETH fiyatı değişebilir, kim bilir belki de yıl sonuna kadar bambaşka yerlere gelir.


ETC Fiyatın Hakkında Uzmanlar Ne Diyor?


Piyasa ve ETH topluluğu ETH’nin büyüme potansiyeli hakkında oldukça umutlular. Dolayısı ile, uzmanlar ETH fiyat tahminlerinde bulunmaktadırlar.
ETH yorum ölçeklenebilmesini genişletti ve diğer kripto para birimleri ile beraber çalışabilmektedir. (ETH’nın başarılı olması için bu büyük bir adımdır)
Sisteme örgü ağların eklenmesi ve hibrit birliği üzerinde çalışmalar ETH’nin bu yıl ki yol haritasıdır. Böylelikle ETH dünyanın en değerli dijital para birimi olacak. Çalışmalar bununla son bulmuyor. ETH bir büyüme trendi yakaladığından daha fazla ortaklık kurma şansına sahip olabilir. Ethereum Classic değeri 34,52$ değerine yükselebilir.


2025 Ethereum Classic Fiyat Tahmini


Beş yıl sonra ETH en önemli kilometre taşına ulaşmış olacak. ETH topluluğu Ethereum Classic’in piyasadaki en değerli kripto birim olacağına inanıyor. Fakat diğer kripto para birimleri ile olan rekabet hala devam ediyor olacaktır.
Önceki yıllara nazaran ETH insanlar tarafından daha fazla benimsendiğini görebiliriz. Yeni ortakla ile ETH topluluğu büyüyebilir. 2025 yılının sonuna kadar Ethereum Classic 114.842$ fiyatına ulaşabilir
ETH’nin uygulama ağı oldukça çeşitli ve kullanışlıdır, buna rağmen birçok kripto yatırımcı ETH fiyatı ile orta ve uzun vadede ilgilenmektedirler.
Not: Kripto birim piyasası oldukça istikrarsızdır. Belirli bir zaman diliminde Ethereum Classic fiyatı oldukça yüksek iken birden değer kaybedebilir. Fiyat seviyeleri oldukça dalgalıdır.
ETH kullanıcıları kriptonun yönünü kestirmek için fiyat analizi tahminleri yapabilirler. Fakat kesin şudur ki, Ethereum Classic piyasada kalmaya devam edecektir ve ileriki yıllarda yeni başarılara imza atacaktır. ETH topluluğu ve diğer kripto para birimleri kullanıcıları bunu bekliyorlar!