DGB Coin’in Avantajları

DigiByte veya kısa adıyla DGB’nin vizyonu her zaman merkezsizlik, hız ve güvenlik olmuştur. 2014 yılında kurulan şirket, hızlı blok süresi ile en eski blok zincirlerinden biridir. DGB çoklu algoritmaları kullandığından, madencilik havuzları, oluşturulan farklı çalışma kanıtı nedeniyle madencilik hızını ve çıktılarını arttırdı. Dgb tarafından başta da belirttiğimiz gibi merkezsizlik teşvik edilmekte ve saldırılara karşı ağ güvenliği iyileştirilmekte.

TRON (TRX) Blockchain | Blockchain technology allows TRON tr… | Flickr

DGB blok zinciri herhangi bir özel şirketin denetiminden bağımsızdır ve sistemi düzenli olarak güncellenmektedir. DGB coin blok zincirinden aktarılabilir. İşlem, küresel olarak dağılmış binlerce bilgisayar kullanılarak merkezi olmayan, değiştirilemeyen bir çevrimiçi deftere veya veritabanına kalıcı olarak kaydedilir.

Nasıl bir “Hızlılıktan” Bahsediyoruz? 

Piyasanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’in 10 dakikalık blok süresi ile karşılaştırıldığında, DGB’nin blok süresi yalnızca 15 saniyedir.

Çift Harcama/Double Spending’i daha önce duydunuz mu? DGB coin UTXO tabanlıdır. Bu nedenle, her coinin bir tanımlayıcısı vardır ve siz eğer bir coini başka birine gönderirseniz bu harcanmış coin olarak görünür. Böylece çift harcamanın önüne geçiliyor. DGB ölçeklendirilebilirliğini, Segregated Witness adlı bir yenilik sayesinde blok zincirini küçük tutarak büyük ölçüde geliştirildi.

DGB Coin kullanmanın avantajlarına daha yakından bakmak ve belki DGB, TRX satın almak istiyorsanız aşağıdaki nedenler ilginizi çekebilir:

1.            Hız – DGB, ilk kripto para birimi olan Bitcoin’den tam 40 kat daha hızlıdır. Bildiğiniz gibi bir işlem çok hızlı şekilde yapmak günümüzde oldukça değerlidir. Bir şeyi yapmak için harcanan süre o işin verimi konusunda en önemli etkenlerden biridir.

2.            Güvenlik – DGB, şu an için dünyadaki en güvenli blok zincirlerinden biridir. Farklı madencilik yöntemleri, DGB’nin çoklu algoritmalarının sonucudur. Bahsettiğimiz özellikler,  sırayla üretim ile madencilik kapasitesinin artması ve madencilik havuzlarına erişimdir.

3.            Geçmiş Kayıtlar – DGB piyasada uzunca bir geçmişe sahiptir, bu da yatırımcıların yatırım yapmadan önce DGB’nin geçmiş verilerini görüntülemelerine izin vererek ticaret kararlarını daha güvenli hale getirmeleri için insanlara bir süre verir.

4.            Merkezi olmamak – DGB’ın beş farklı madencilik algoritması kullanmasıyla, Blockchain küresel olarak dağıtılır . DGB’yi tek bir yerden yönetmek veya kontrol etmek mümkün değildir, çünkü çok sayıda sunucu, bilgisayar ve DGB’nin depolandığı diğer cihazların çeşitli konumları göz önüne alındığında bu fiziksel olarak imkansız hale gelmekte.

5.             Ucuz işlemler – DGB, bir kullanıcıdan diğerine para göndermek için oldukça ucuz işlem ücretleri talep ediyor .

Peki siz Digibyte’a yatırım yapmayı düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse şu an bunu yapmak için gerçekten de doğru bir zaman. Şu anda, DGB alımı oldukça ucuz, ancak birçok endüstride kullanımını genişletme potansiyeline sahip. Blockchain küresel olarak şeffaftır. Bu hızlı paranın özellikleri, günlük kullanım ve uygulama için çok ideal olmasını sağlar. DGB’yi alışveriş yaparken mağazalarda kullanabilirsiniz. Oyun toplulukları da artık DGB’yi kullanıyor.

File:DigiByte Logo.png - Wikimedia Commons

Bu çok hızlı ve son derece güvenli kripto para birimi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız diğer yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye deriz , ancak şimdilik bu özet bilgiler DGB’nin avantajlarıyla ilgili karar vermenize  yardımcı olacaktır.